Sports Betting Forum, Bet OF The Day, LIVE Scores, Football predictions: transpunerea sanselor in cote - Sports Betting Forum, Bet OF The Day, LIVE Scores, Football predictions

Jump to content

HOME | SPORTS BETTING FORUM | BET OF THE DAY | SPORTS TABLES AND STATS | LIVE SCORES | FOOTBALL PREDICTIONS | LIVE MATCHES

Share Topic:   del-icio-us twitter digg email facebook google stumbleupon
Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

transpunerea sanselor in cote

Posted 13 January 2007 - 12:57 AM (#1) User is offline   polipolice 

• Parior Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Group: Members

deci o sa fac referire la pariuri cu doua rezultate posibile ,sa zicem ......BASKETanalizam ,analizam si in final decidem ca gazdele au sanse 50 % sa castige in acet caz insesmna ca si oaspetii au aceleasi sanse cazul este cel mai simplu ,inseamna ca la o agentie care nu ne fura deloc ambele echipe vor avea cota 2dar daca sansele gazdelor sunt de 66 %?cum transpunem acel 66 % in cote ca sa putem compara cota reala cu cota oferita de casele de pariuri ?la ce ne ajuta ?pai am vazut ca unii cauta value bet ,si ca sa-l gasesti trebuie sa faci chestia asta !
0

Posted 13 January 2007 - 01:23 AM (#2) User is offline   sperantza 

• Parior Senior
  • PipPipPipPipPip

incerci tu sa faci cate ceva, dar nu reusesti sa atragi atentia pt ca nu vii cu un exemplu concret, statistici, baze de date, transpunerea sanselor in cotese face numai printro baza de date, altfel esti in plus, degeaba unele case de pariuri ofera cote eva mai mari daca nu stim sa le jucam si sa profitam, dupa cum ofservi putini joaca cotele mari
0

Posted 13 January 2007 - 01:36 AM (#3) User is offline   polipolice 

• Parior Senior
  • PipPipPipPipPip

nu ! de baze de date ,statistica avem nevoie doar pentru a calcula sansele de reusita ale unuin pariu ......in acest topic nu fac referire la acest aspect pentru ca e prea mult .....eu ma refer doar la transpunerea sanselor in cote !adica daca 50-50 inseamna cota 2 si cota 2la sanse de 66-34 ce cote ar trebui sa avem ?ar trebui sa fie simplu ...e vorba doar de matematica !o sa revin maine
0

Posted 13 January 2007 - 01:56 AM (#4) User is offline   Maxx 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

Poate pare prea simplu,dar eu cred ca o cota se calculeaza in functie de sansa impartind procentul total(100%) la sansa unui eveniment(exprimat tot in procente).In cazul prezentat de tine:echipa cu sanse 66% ar trebui sa aibe o cota de:100%:66%=1.51~iar echipa cu sanse 34%:100%:34%=2.94~...desigur e doar o opinie.
0

Posted 13 January 2007 - 08:00 AM (#5) User is offline   snoop 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

Sunt perfect de acord cu Maxx, cotele ar fi 1/0.66 = 1.52, respectiv 1/0.34 = 2.94.
0

Posted 13 January 2007 - 02:41 PM (#6) User is offline   polipolice 

• Parior Senior
  • PipPipPipPipPip

se pare ca aveti dreptate !in acest fel se pot calcula foarte usor si cotele pentru evenimente cu trei si chiar mai multe rezultate posibile 1,x,2personal am incercat un mic artificiu am plecat de la faptul ca pentru sanse 50-50cotele ar trebui sa fie 2-2apoi de la sanse 50% la 100% cotele scad de la 2 pana la 1.01- in 50 de procente cota scade cu o unitate adica pentru fiecare procent in plus peste 50 cota scade cu 0.02 deci am calculat cota pentru favorit dupa aceasta formula iar cota pentru underdog ajustata dupa formula cota x = 2- ( (Sf-50 )* 2)cota y = cota x / (cota x-1)cota x = cota favoritcota y =cota underdogSf = sansele favoritului (procente )si in tabelul de mai jos observ diferentele intre cotele calculate cu formula mea si cotele calculate dupa formula corecta ![Edited on 13-1-2007 by polipolice]

Attached File(s)

• Attached File  cote.xls (26K)
    Number of downloads: 321

0

Share this topic:

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

HOME | SPORTS BETTING FORUM | BET OF THE DAY | SPORTS TABLES AND STATS | LIVE SCORES | FOOTBALL PREDICTIONS | LIVE MATCHES

Skin and Language