Sports Betting Forum, Bet OF The Day, LIVE Scores, Football predictions: De unde ne documentam? - Sports Betting Forum, Bet OF The Day, LIVE Scores, Football predictions

Jump to content

HOME | SPORTS BETTING FORUM | BET OF THE DAY | SPORTS TABLES AND STATS | LIVE SCORES | FOOTBALL PREDICTIONS | LIVE MATCHES

Share Topic:   del-icio-us twitter digg email facebook google stumbleupon
  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

De unde ne documentam?

Posted 03 October 2006 - 02:20 PM (#1) User is offline   cosminake 

• Parior
  • Pip
  • Group: Members

Buna la toata lumea!As dori ca in acest topic, toata lumea care pariaza, sa-si expuna site-urile din care se documenteaza inainte de a alege un pariu. M-ar interesa mai ales preview-uri de etape.Eu am impresia ca nu sunt de ajuns cele pe care navighez. Caut continuu dar parca simt ca exista site-uri si mai bune.Asadar cand fac un pariu folosesc:http://www.betexplorer.com/ - dupa mine cel mai complet site cu clasamente si statistici din o sumedenie de tari(Peru - de exemplu)http://www.freebetting.net/ - analizeaza unele meciuri dar majoritatea din ligile mojore are si clasamente si statisticihttp://www.todays-games.com - acest site are in pagina de start toate meciurile de fotbal ce se joaca azi si statistici complicate despre aceste meciurihttp://www.soccerstats.com - statistica seaca dar utila din destul de multe campionatehttp://www.football365.com - acest site n-are nici o legatura cu pariurile, dar il folosesc pentru stiri si noutati, in special pentru Premiership. Are si preview-uri si rapoarte cuprinzatoare despre meciurile din Angliahttp://home.skysports.com/ - la fel ca cel mai sus, un pic mai bine documentat si se axeaza si pe alte campionate din EuropaCam astea sunt! Va astept si pe voi!Sa avem noroc si sanatate!
0

Posted 04 October 2006 - 11:52 PM (#2) User is offline   costi80 

• Parior Senior
  • PipPipPipPipPip

Pina la urma tot pe forumuri din afara le vei gasi pe cele mai multe. Eu am tot cautat si am strins in jur de 100 de linkuri. Iti dai seama ce greu ar fi sa stau sa le pun...
0

Posted 05 October 2006 - 12:13 AM (#3) User is offline   Alin2005 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

Chiar asa de multe link-uri ai adunat? ... ca vad ca ce-ai postat pana acum pe forum ai folosit doar copy->paste de pe pronosticsportiv .... asta-i site-ul strain?? :no:
0

Posted 05 October 2006 - 12:17 AM (#4) User is offline   antiser 

• Parior Senior
  • Group: Moderators

Cred ca mai util ar fi un topic intitulat \'\'De unde trebuie sa ne documentam\'\'. :plott:Marea majoritate a acestor site-uri, incluznd ziarele online, s-au specializat in furnizarea de informatzii shi analize eronate. Cautatzi site-uri fara bannere. De asemenea, o sursa buna de informare sunt forumurile de gen,unde nimeni nu poate impune nimic, insa trebuie sa ai baza pe cine citeshti, nu potzi shti la rndul lui respectivul de unde aduna informatzii.Spre exemplu ce credibilitate poate avea in Spania marca.com cnd shi-au creat propria casa de pariuri (jugandovoy.com), in colaborare cu bet365 ?!? :no:
0

Posted 05 October 2006 - 01:19 AM (#5) User is offline   proff 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

Originally posted by Alin2005Chiar asa de multe link-uri ai adunat? ... ca vad ca ce-ai postat pana acum pe forum ai folosit doar copy->paste de pe pronosticsportiv .... asta-i site-ul strain?? :drak:
nu e site strain, e chiar site-ul lui :no:
0

Posted 05 October 2006 - 01:22 AM (#6) User is offline   proff 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

Originally posted by costi80Pina la urma tot pe forumuri din afara le vei gasi pe cele mai multe. Eu am tot cautat si am strins in jur de 100 de linkuri. Iti dai seama ce greu ar fi sa stau sa le pun...
ar fi o solutie simpla. sa dai un Print Screen cu Favorites, ca sa vedem si noi acele 100 linkuri. daca vrei...
0

Posted 05 October 2006 - 02:12 AM (#7) User is offline   DEL PIERO 

• Parior Senior
  • PipPipPipPipPip

N-am ce face in noaptea asta ! Cam asa trebuie sa fie structurata Favorites dragilor ..in caz ca va intrebati ce am sters cu alb ..sunt site-uri pt adulti ca sa te relaxezi cand pierzi :no:

Attached File(s)

0

Posted 25 October 2006 - 12:35 AM (#8) User is offline   costi80 

• Parior Senior
  • PipPipPipPipPip

Structura favoritelor mele

Attached File(s)

• Attached File  fav.JPG (74.49K)
    Number of downloads: 4165

0

Posted 25 October 2006 - 09:01 AM (#9) User is offline   milan85 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

Eu folosesc:www.bettingadvice.com - forum www.sfstats.net - statistici sportive in limba romanaSi cateva ziare online.
0

Posted 09 December 2006 - 01:12 PM (#10) User is offline   fanedoc 

• Parior Senior
  • PipPipPipPipPip

as dori sa stiu daca exista un site care sa-mi arate cotele cu handicap la fotbal adica la meciurile care s-au jucat. multumesc
0

Posted 01 January 2007 - 08:52 PM (#11) User is offline   Serja85 

• Parior Senior
  • PipPipPipPipPip

Stie cineva un site unde pot sa aflu datele de desfasurare a tuturor campioantelor de fotbal ???de ex. ce campionat incepe un sezon nou acum in 2007,care e primul ?? :bun::help:
0

Posted 03 July 2012 - 03:51 PM (#12) User is offline   optimus 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

cred ca goalzz e bun mai ales pentru ligi exotice (Asia ).mai folosesc soccervista si soccerway pentru fotbal ,tennisexplorer si eurobasket.
0

Posted 16 July 2012 - 01:23 PM (#13) User is offline   Serjiu 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

View Postcosti80, on 25 October 2006 - 12:35 AM, said:

Structura favoritelor mele

Salut. Costi, poţi să uploadezi şi tu te rog, aici pe forum, folderul Sport din Favorite?
0

Posted 16 July 2012 - 02:07 PM (#14) User is offline   kapa 

• Parior
  • PipPipPip

Azi mi-a aratat un coleg de servici un bilet castigator cu 16 pariuri, multiplicat de 10 ori, cu miza 1,5 lei fiecare si cota aprox 380. Castig total 4800 lei. Avea pe bilet pariuri din tenis, volei,fotbal,basket,polo. La ora actuala daca te limitezi sa pariezi dintr-un singur sport e cam greu sa prinzi 16 pariuri pe un bilet.
Tipul asta la maxim 1 luna prinde cate un bilet din asta si toate informatiile si le ia de la gamebookers. Nu a intrat niciodata pe forumuri cu predictii.
Are aprox. 45 de ani si joaca la pariuri de minim 10 ani.
0

Posted 16 July 2012 - 04:04 PM (#15) User is offline   phaenius 

• Parior Senior
  • PipPipPipPipPip

Si are noroc cu carul, asta ai uitat sa spui.
0

Posted 16 July 2012 - 04:23 PM (#16) User is offline   kapa 

• Parior
  • PipPipPip

View Postphaenius, on 16 July 2012 - 04:04 PM, said:

Si are noroc cu carul, asta ai uitat sa spui.

In mai anul asta a mai jucat un bilet multiplicat de 2 ori, castig aprox 15000 lei. Un bilet jucat la o casa offline si celalalt la GB. Mai statea in 2 pariuri care incepeau ambele la aceeasi ora: under 2.5 Marseille si Nice fiind penultima etapa. S-a gandit ca Nice trebuie sa castige pt ca in ultima etapa aveau meci acasa la Lyyon si nu le da aia meciul. A pierdut doar pe Nice : Nice 1:1 Evian Thonon Gaillar si ca de obicei i s-a tras de la un sarb nenorocit care a dat autogol.
In ultima etapa cei de la Lyon au tinut atat de mult la blazon de i-a durut in pu---, mai aveau doar sa se ca-- in gu-- lor: Lyon 3:4 Nice
A fost la inceput 2-0 pt Lyon....->2-2->2-3 autogol->3-3->3-4
A mai luat doar cateva milioane de la casa offline pt ca a pierdut un singur pariu.
0

Posted 16 July 2012 - 04:27 PM (#17) User is offline   lucciano 

• Parior Senior
  • PipPipPipPipPip

View Postkapa, on 16 July 2012 - 04:23 PM, said:

In mai anul asta a mai jucat un bilet multiplicat de 2 ori, castig aprox 15000 lei. Un bilet jucat la o casa offline si celalalt la GB. Mai statea in 2 pariuri care incepeau ambele la aceeasi ora: under 2.5 Marseille si Nice fiind penultima etapa. S-a gandit ca Nice trebuie sa castige pt ca in ultima etapa aveau meci acasa la Lyyon si nu le da aia meciul. A pierdut doar pe Nice : Nice 1:1 Evian Thonon Gaillar si ca de obicei i s-a tras de la un sarb nenorocit care a dat autogol.
In ultima etapa cei de la Lyon au tinut atat de mult la blazon de i-a durut in pu---, mai aveau doar sa se ca-- in gu-- lor: Lyon 3:4 Nice
A fost la inceput 2-0 pt Lyon....->2-2->2-3 autogol->3-3->3-4
A mai luat doar cateva milioane de la casa offline pt ca a pierdut un singur pariu.

ramin la parerea ca acesti oameni trebuie aratati cu degetul si nu laudati, trebuie pusi la categoria "noroc chior" si "asa nu se face".

ca sa nu urmaresti forumurile sau site-urile de specialitate tine de prostie nicidecum de inteligenta, indiferent cita experienta ai avea.
0

Posted 16 July 2012 - 04:28 PM (#18) User is offline   lucciano 

• Parior Senior
  • PipPipPipPipPip

kapa, vreau sa te intreb ceva dar sa-mi raspunzi sincer. esti vechiul user bob?

dar fii sincer.
0

Posted 16 July 2012 - 04:36 PM (#19) User is offline   kapa 

• Parior
  • PipPipPip

Lasa-ma cu urmaritul forumurilor cu ponturi ca m-am lamurit cum sta treaba cu ele. Pe vremea cand pariam din tenis si aveam mai mult timp la dispozitie si urmaream meciurile, daca eram sigur de un pariu , pe toate forumurile cu predictii gaseam doar 2 variante: nimeni nu amintea de acel meci sau toti dadeau ca va pierde jucatorul in care eu aveam mare incredere. Evident la final jucatorul pe care il dadeam favorit castiga meciul.
Un bun ex ar fi urmatorul: cand a jucat beluci cu malisse pe iarba toti l-au dat favorit pe belucci....
Tipul asta de care am amintit mai sus e un fost arbitru din liga 2 si cand vad pe forumul asta ponturi si analize din liga 2 ma pufneste de fiecare data rasul
0

Posted 16 July 2012 - 04:39 PM (#20) User is offline   kapa 

• Parior
  • PipPipPip

View Postlucciano, on 16 July 2012 - 04:28 PM, said:

kapa, vreau sa te intreb ceva dar sa-mi raspunzi sincer. esti vechiul user bob?

dar fii sincer.

da si nu am nevoie de multumiri ca v-am ajutat sa scapati de mousini.
0

Share this topic:

• 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

HOME | SPORTS BETTING FORUM | BET OF THE DAY | SPORTS TABLES AND STATS | LIVE SCORES | FOOTBALL PREDICTIONS | LIVE MATCHES

Skin and Language