Sports Betting Forum, Bet OF The Day, LIVE Scores, Football predictions: Totu' tine de calm - ombladon26 - Sports Betting Forum, Bet OF The Day, LIVE Scores, Football predictions

Jump to content

HOME | SPORTS BETTING FORUM | BET OF THE DAY | SPORTS TABLES AND STATS | LIVE SCORES | FOOTBALL PREDICTIONS | LIVE MATCHES

Share Topic:   del-icio-us twitter digg email facebook google stumbleupon
  • 30 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Totu' tine de calm - ombladon26 Rate Topic: -----

Posted 29 September 2010 - 01:25 PM (#1) User is offline   ombladon26 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • Group: Members

.
0

Posted 29 September 2010 - 01:30 PM (#2) User is offline   ombladon26 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

O sa incerc si eu un jurnal sa vad cum stau cu profitul pe termen lung. O sa aleg in fiecare zi (daca am timp) cateva meciuri care \"simt\" ca vor iesi si o sa argumentez in 1-2 randuri de ce le-am ales. Cotele vor fi in general de la 1.5 in sus dar daca este sa fac vreo exceptie vom vedea pe parcurs. Bafta sa avem!
0

Posted 29 September 2010 - 01:54 PM (#3) User is offline   ombladon26 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

Cotele vor fi luate de la bet365. Desi nu prea imi place sa pariez pe cupe europene in special Liga Campionilor o sa incerc azi 2 pariuri sa vedem ce iese.Tottenham - Twente peste 2,5 goluri cota :1,95 miza: 7/10Se intalnesc azi doua echipe care nu sunt invatate cu prezenta in Liga insa nu cred ca lucrul asta va conta foarte mult deoarece am vazut inca din prima runda doua echipe \"tupeiste\". Englezii au condus pe Werder in deplasare cu 2-0 insa au fost egalati iar Twente a jucat de la egal la egal cu Inter. Este cunoscuta ofensiva lui Tottenham in special acasa si cred ca va fi un meci spectaculos in care ambele echipe au sanse mari sa inscrie.Valencia - Manchester United X cota : 3.2 miza : 4/10Desi nu-mi place sa pariez pe meciurile echipei favorite, in cazu\' asta Valencia, o sa fac o exceptie deoarece mi se pare cam evident pronosticul. Liliecii domina Spania in acest inceput avand in sfarsit o echipa dupa ce au scapat de vedetele Villa si Silva, in timp ce Manchester pare ca vrea sa depaseasca un record de meciuri egale. Chiar daca un egal nu-i multumeste pe englezi dupa semiesecul cu Rangers cred ca mai mult nu vor putea scoate in fata unei echipe destul de solide formata de Emery.
0

Posted 30 September 2010 - 12:03 AM (#4) User is offline   ombladon26 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

Ghinionu lu Mancheter s-a transformat tocmai in seara asta in noroc si uite asa a reusit o victorie total nemeritata.Valencia - Manchester United X cota : 3.2 miza : 4/10 :bun: -4Tottenham - Twente peste 2,5 goluri cota :1,95 miza: 7/10 :bun:+ 6.65total: +2,25Revenim maine cu ponturi poate mai bune si mai norocoase desi nu ma plang pentru ca Tottenham era 0-0 la pauza
0

Posted 30 September 2010 - 03:46 PM (#5) User is offline   ombladon26 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

CSKA Sofia - Porto @ 2 @ 1.5 @ 8/10Mi se pare o cota cam mare 1.5 pentru victoria lui Porto daca e sa tinem cont de diferenta enorma de valoare dintre cele doua echipe. Campionatul Bulgariei e slab spre foarte slab si CSKA chiar si aici este pe locul 9. Porto domina clar campionatul portughez dupa ce anul trecut a fost dezastruos si mi-e greu sa cred ca nu va castiga azi in fata unei echipe mediocre.Hajduk Split - Anderlecht @ peste 2,5 goluri @ 2.05 @ 6/10Ii cunoastem destul de bine pe croati si atmosfera creata de proprii suporteri acasa. Cred ca sunt destule sanse sa vedem goluri pentru ca Hajduk joaca foarte ofensiv acasa iar belgienii nu prea se dau la o parte cand vine vorba de a juca deschis.Manchester City - Juventus @ peste 2,5 goluri @ 1.7 @ 7/10Probabil acesta e cel mai echilibrat meci de astazi. City joaca foarte bine acasa dovada si victoria cu Chelsea insa nu cred ca meciul asta se va asemana cu acela deoarece de data asta englezii au in fata o echipa italiana atipica gen Dinamo cu apararea praf si atacul destul de productiv. Cred ca si aici se vor inscrie multe goluri.Steaua - Napoli @ X @ 3.3 @ 5/10O echipa avem si noi in Uefa si desi nu e favorita mea as putea sa risc un pronostic. La Steaua lucrurile nu sunt tocmai roz dupa ce a schimbat antrenor dupa antrenor. Sa vedem ce a facut Lacatus in astea 2-3 zile cat a avut la dispozitie. oricat de bine ar juca Napoli nu cred ca se va impune astazi si mai degraba ma astept la un joc slab facut de ambele echipe cu putine ocazii de poarta unde un egal ar multumi pe toata lumea.
0

Posted 30 September 2010 - 11:10 PM (#6) User is offline   ombladon26 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

Ca de obicei multe surprize in competitia asta si io am nimerit doua. City a jucat penibil repriza a doua multumindu-se cu un egal iar in Croatia nu stiu ce s-a intamplat de a fost asa strans meciu. Porto s-a chinuit si Steaua s-a chinuit si ea sa se apere dar n-a fost sa fie.CSKA Sofia - Porto @ 2 @ 1.5 @ 8/10 :rot +4Hajduk Split - Anderlecht @ peste 2,5 goluri @ 2.05 @ 6/10 :no: -6Manchester City - Juventus @ peste 2,5 goluri @ 1.7 @ 7/10 :no: -7Steaua - Napoli @ X @ 3.3 @ 5/10 :bun: +11.5total: +4.75Se putea si mai bine dar avand in vedere ca meciurile din cupele europene nu sunt punctul meu forte rezultatul este multumitor.
0

Posted 01 October 2010 - 11:28 AM (#7) User is offline   ombladon26 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

Dinamo - Otelul @ 1 @ 1.7 @ 8/10Chiar daca este un meci echilibrat sunt sigur ca Dinamo isi va reveni in seara asta dupa umilinta de la Urziceni si n-are voie sa mai faca vreun pas gresit daca vrea sa ramana in lupta pentru titlu. De obicei as fi spus ca meciul este de over dar e Dolha in poarta de data asta si ma astept la un 1-0 2-0 pentru Dinamo.Sunderland - Manchester @ X @ 3.5 @ 5/10Manchester nu joaca la capacitate maxima Rooney fiind inexistent pe teren si nu cred ca va obtine mai mult de un punct la Sunderland o echipa redutabila acasa. United vine si dupa o deplasare grea la Valencia si cred ca un egal ii va multumi daca Sunderland isi face jocul obisnuit acasa.Timisoara - Rapid @ X @ 3.25 @ 6/10Doua echipe \"infratite\", intr-o forma destul de buna. Timisoara se cam chinuie castigand la limita in timp ce Rapid in deplasare nu are forta ofensiva din Giulesti. Un meci urat care se va termina probabil 0-0.
0

Posted 03 October 2010 - 03:09 PM (#8) User is offline   ombladon26 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

Dinamo - Otelul @ 1 @ 1.7 @ 8/10 :mrg: -8Sunderland - Manchester @ X @ 3.5 @ 5/10 :) + 12,5Timisoara - Rapid @ X @ 3.25 @ 6/10 :) -6total: + 3,25
0

Posted 03 October 2010 - 03:13 PM (#9) User is offline   betman99 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

Ca idee, cred ca 5-6/10 pentru X nu e o idee prea buna pe termen lung. Ai un sistem de stabilire al mizelor sau le pui la ochi? Personal as sugera 3 sau 4 unitati la egal.
0

Posted 03 October 2010 - 03:18 PM (#10) User is offline   ombladon26 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

Pentru azi avem asa:Inter - Juventus @ peste 2,5 goluri @ 1.87 @ 8/10Nu mai este un derby clasic , ambele echipe jucand foarte deschis si cred ca vom avea parte de un meci spectaculos.Steaua - Sportul @ peste 2,5 goluri @ 1.9 @ 7/10O data cu venirea lui Lacatus la echipa este clar ca Steaua joaca mai ofensiv si cred ca si in aceasta seara se va vedea asta pentru ca intalnesc o echipa cu o defensiva firava. Peste 2,5 goluri cred ca este cel mai bun pronostic pe meciu asta, cred ca si Spotul va inscrie.Chelsea - Arsenal @ peste 2,5 goluri @ 1.72 @ 8/10Arsenal o sa aiba viata grea la Chelsea si cred ca nu va scapa fara 2-3 goluri primite. Nu are echipa Wenger nici anul asta sa se bata la titlu dar cu siguranta spectacolul nu va lipsi astazi.
0

Posted 03 October 2010 - 03:25 PM (#11) User is offline   ombladon26 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

Apreciez sfatul, as fi vrut sa ma limitez la 5/10 cand pun o cota de peste 3. Nu joc meciurile dupa statistici , ci doar dupa cum \"le simt\". Nu pot spune ca am un clar sistem dupa care pun mizele, incerc sa impart meciurile in 2 categorii : riscante si mai putin riscante.
0

Posted 03 October 2010 - 03:31 PM (#12) User is offline   betman99 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

Am inteles, pai nici eu nu joc dupa statistici pt ca ele reprezinta doar trecutul. :) Orice eveniment viitor reprezinta un \"gamble\". Ma refeream insa la structurarea mizelor tale in sensul ca nu mai ai value pentru cotele 1.8-2 daca joci cota 3 la X cu 5 sau 6 (vezi Dinamo cu Otelul).
0

Posted 04 October 2010 - 12:00 PM (#13) User is offline   ombladon26 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

Chiar daca nu am fost prea inspirat \"totu\' tine de calm\", vor veni si ponturi mai buneChelsea - Arsenal @ peste 2,5 goluri @ 1.72 @ 8/10 :no: -8Steaua - Sportul @ peste 2,5 goluri @ 1.9 @ 7/10 :) + 6,3Inter - Juventus @ peste 2,5 goluri @ 1.87 @ 8/10 :no: -8total: -6.45
0

Posted 04 October 2010 - 10:18 PM (#14) User is offline   ombladon26 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

Nu prea vad nimic in fotbal si ma axez putin pe tenis unde la turnee asiatice apar destule surprize si o sa incerc sa \"citesc\" cateva din ele. O sa schimb casa de pariuri la tenis pentru ca bet365 nu are optiunea mea favorita in sportu asta.Cotele sunt luate de la bwin.Mathieu - Murray @ Mathieu cel putin un set @ 2.35 @ 3/10Desi scotianul e favorit clar , in turneele astea asiatice nimic nu e sigur. Mathieu e un jucator \"problema\" , un adversar dificil care ar trebui evitat de orice tenismen. Robredo - Soderling @ Robredo cel putin un set @ 2.06 @ 5/10Meciu este mult mai echilibrat decat o arata cotele. Soderling e favoritu meu in tenis masculin insa nu e genu care sa dea tot ce poate la fiecare meci. Nu cred ca-l intereseaza prea mult turneu si sunt sanse chiar sa fie invins.Davydenko - Mayer @ Mayer cel putin un set @ 1.76 @ 8/10Davydenko dupa accidentare nu mai joaca nimic iar germanul este un luptator. Rusul e cunoscut si ca face jocul mafiei pariurilor rusesti si faptul ca este favorit azi sunt sigur ca e o sansa mare \"sa mai faca un ban cinstit\". Daca nu ia bataie sigur rusul cu siguranta va mai lasa de la el. Ca o parere personala pot spune ca Davydenko daca nu facea jocul altora acum era numarul 1.Bacsinszky - Azarenka @ Bacsinszky cel putin un set @ 2.65 @ 8/10Desi cota e mare am incredere multa in cehoaica. Azarenka e Davydenko in varianta feminina, ii place sa faca mult mai dramatic un meci. Ii dau sanse mari meciului asta sa iasa Sharapova - Vesnina @ Vesnina cel putin un set @ 1.85 @ 7/10Diferenta de valoare dinter cele doua cu siguranta nu este cea aratata de cote. Sharapova este in cadere de forma si nu stiu daca se va agita foarte mult in fata compatrioatei sale, o tenismena de altfel cu reale calitatiCam astea sunt meciurile as mai pune pe Petkovic - Zvonareva acelasi pronostic ca mai sus, dar dupa ce am pierdut pe Dinamo am hotarat sa nu mai pun pe simpatizatii mei.
0

Posted 05 October 2010 - 04:49 PM (#15) User is offline   ombladon26 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

Mathieu - Murray @ Mathieu cel putin un set @ 2.35 @ 3/10 :no: -3Robredo - Soderling @ Robredo cel putin un set @ 2.06 @ 5/10 :drak: + 5.3Davydenko - Mayer @ Mayer cel putin un set @ 1.76 @ 8/10 :no: -8Bacsinszky - Azarenka @ Bacsinszky cel putin un set @ 2.65 @ 8/10 :nu: anulatSharapova - Vesnina @ Vesnina cel putin un set @ 1.85 @ 7/10 :D + 5.95total: -6.2
0

Posted 06 October 2010 - 05:08 PM (#16) User is offline   ombladon26 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

Pe langa aceste meciuri care m-au dus in paragina pana acum :mrg: o sa incerc un easy money destul de bine organizat zic io. O sa postez in paralel o tactica de easy money care sper sa mearga desi din cate am vazut nu prea e apreciat acest gen de pariat. Nu e nimic special ci doar imi incerc sansa dupa ce am analizat mai multi pariori care au folosit asa ceva. Tactica in esenta nu contine nimic nou ci doar pune accentul pe ceea ce-i lipseste unui parior de easy-money si anume calmul. O sa incep probabil cu o banca de 50 E (pe parcursul sapt viitoare ma decid sigur pt ca atunci o sa incep) si voi alege in fiecare sapt (in general weekend) aproximativ 10 meciuri pe care le voi juca all in la minim 1 gol in meci. Calmul si disciplina cred ca sunt principalele arme si dupa cateva experiente avute in care aceastea doua au cam lipsit , acum cred ca pot sa fac asa ceva. Finalizarea a ceea ce-mi propun o s-o stabilesc cu cateva zile inainte sa incep si daca am si cateva pareri din partea voastra cu atat mai bine.
0

Posted 06 October 2010 - 05:18 PM (#17) User is offline   betman99 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

Nu e vorba ca nu e apreciat, e vorba ca jucatorii de easy money patimesc in primul rand prin alegerea superfavoritilor. Jucand asa, e imposibil sa ocolesti bombe precum Hercules la Barcelona sau Utrecht la Ajax si aici enumar prea putine pentru cate suprize au fost in ultima vreme. Nici macar dublele n-au tinut in aceste cazuri.Dupa parerea mea aceasta strategie nu se potriveste prea multor pariori. Daca totusi unii mai au curajul si argumentele necesare ca sa inceapa un asemenea sir, mi-as permite sa le dau niste sfaturi. E bine sa vanda intotdeauna cand fac profit pentru ca orice meci se poate intoarce chiar daca in acel moment conduc ai tai. In felul asta scapi de batai de cap pe finalul jocului pentru o pierdere infima de 10% la fiecare cota. Exista mai multe feluri de a vinde un pariu pe profit: sa castigi egal in toate cazurile sau sa recuperezi doar miza in cazul in care ratezi pronosticul initial.Nu in cele din urma, nu ezitati sa vindeti chiar si in paguba (paguba sa fie rezonabila evident) in cazul in care in urma desfasurarii live a evenimentului aveti imipresia sau chiar certitudinea ca urmeaza sa fie un macel pentru echipa pe care ati pariat.
0

Posted 06 October 2010 - 05:41 PM (#18) User is offline   ombladon26 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

Sunt intru-totu de acord cu tine insa eu nu vreau sa variez optiunile pt un meci. O sa incerc o constanta in \"peste 0,5 goluri in meci\" eliminand astfel o mica parte din surprize. Acum tu normal poti sa ma contrazici si sa-mi zici ca pot aparea bombe in cazu meu gen Bayern-Werder sau Inter-Juve care pe probabil as fi pariat. N-am incredere in nici o tactica de pariuri si clar ca nici in asta de fata insa am sa ma gandesc bine cum am sa organizez totul dupa c ma mai documentez. Sunt constient ca si o cota de 1.01 n-o prinzi la nesfarsit, poate chiar o pierzi din prima :mrg: insa pe termen lung cred ca e o strategie buna de profit.
0

Posted 08 October 2010 - 09:29 AM (#19) User is offline   ombladon26 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

Ivanovic - Wozniacki @ 1 @ 3.00 @ 6/10Sarboica a aratat o forma incredibila la acest turneu si chiar daca intalneste noul nr 1 mondial eu cred ca se va impune daca va juca la fel de bine ca ieri.Portugalia - Danemarca @ peste 2,5 @ 2.15 @ 7/10Dupa ce au inceput prost aceasta campanie de calificare lusitanii trebuie sa-si revina cat mai repede altfel vor avea soarta noastra :great: . Danezii au un stil ofensiv in deplasare si cred ca vor inscrie azi si vom asista la cel putin 3 goluri.
0

Posted 08 October 2010 - 09:58 AM (#20) User is offline   betman99 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

Vezi ca nu joaca Bendtner. Cred ca punctele sunt mai importante astazi decat orice pt portughezi. Nu exclud doar un 1-0, cu 0-0 la pauza. In mod normal revine Ronaldo in primul 11. Sa speram totusi la un 2-1.
0

Share this topic:

• 30 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

HOME | SPORTS BETTING FORUM | BET OF THE DAY | SPORTS TABLES AND STATS | LIVE SCORES | FOOTBALL PREDICTIONS | LIVE MATCHES

Skin and Language